Akupunktura

Před návštěvou

Od své kamarádky jsem dostala tip na kliniku čínské medicíny. Prý to pomohlo její známé od úzkostí a já se rozhodla to zkusit. Kontaktovala jsem tedy zmíněnou paní, která to provádí a ona mi na mail poslala dotazník, který jsem měla před návštěvou vyplnit. Měla jsem ho hotový během pár minut a pak už jen zbývalo čekat na ten „osudný“ den. 🙂 Den předtím jsem nebyla vůbec nervózní, ba naopak byla jsem velmi zvědavá, co se bude dít a jak zvládnu cestování a vůbec celý den. Byla jsem v očekávání jestli je to skutečně tak zázračné a jestli mi to pomůže od úzkostí a paniky. Měla jsem nastudováno, že kvůli panice mám oslabenou dráhu ledvin a že pomocí akupunktury se vše vyladí a člověk se cítí lépe.

Ráno jsem začala být lehce nervózní a bála jsem se, jak to celé proběhne. Mamka dorazila kolem 11 té hodiny a měla mě doprovodit. Šly jsme na tramvaj kolem 12 té a mě překvapilo, že jsem jen lehce nervózní, ale nepanikařím. Panika se vlastně nedostavila celý den, i když byl pro mě celkem náročný…. Dorazily jsme na místo a já pak už čekala v čekárně sama. Paní „doktorka“ si myslela, že jdu k někomu jinému a tak mě přehlédla a skoro na mě zapomněla, později jsme se tomu zasmály a odlehčily atmosféru.

Během návštěvy

Veškeré informace jsem na sebe práskla v dotazníku, takže jsem jen odpověděla na pár doplňujících otázek. Oznámila mi, že jsem se narodila v období sleziny, a jsem typově vítr, což znamená, že mám vše rozházené včetně emocí. Mám prostě dispozice k tomu mít oslabenější slezinu a být spíš emocionální. Jak jsem pochopila. 🙂 Pak mi prohlédla tep na obou zápěstích a vyplázla jsem na ní jazyk. Ten jsem měla popraskaný, což značilo špatný pitný režim a můj tep byl nepravidelný a spíš hlubší. Proto jsme se později během samotné akupunktury zaměřily na srdíčko a jeho rozproudění, aby byl můj tep hmatatelnější a já měla i trošku krve ve tvářích.

Vyprávěla jsem jí, že užívám i Bachovy esence, které mi ze začátku pomáhaly, ale časem na mě už byly slabé. Vysvětlila mi, že já potřebuji něco silnějšího a hlubšího a že Bachovky u mě působí jen na povrchu, ale že jsou jemné a vhodné.

Jak probíhala samotná akupunktura

Během procedury jsem se položila na lehátko a ona mi do zad vpíchla dvě jehličky. Přitom mi záda stále nahřívala a povídaly jsme si. Měla moc zajímavý životní příběh a vyptávala se mě na ten můj. Byla mi velmi sympatická a líbilo se mi kolik si toho o mě pamatuje a co jí zajímá. Vůbec jsem jehličky na zádech necítila, jen to příjemné teplo a přitom jsem odpočívala. Pak jsem si lehla na záda, další jehličky šly do mých nártů a mezi prsty na rukou. To už mě trošku píchlo, ale po chvíli jsem je necítila. V klidu jsem si odpočívala, zatím co ona si něco psala do notýsku. Jehly později vyndala a ještě jsme si chvíli povídaly.

Řeč byla hlavně o vhodných a nevhodných potravinách. Nemám si k večeři dávat salát, protože mě nezasytí a špatně ho moje tělo zpracovává. Mám si dát raději rizoto, nebo rybu, popřípadě si narychlo osmahnout zeleninu na pánvičce. Prý mi pošle na email seznam toho, co by bylo vhodné jíst a k tomu i nějaké recepty a už za měsíc, bych měla vidět výsledky. Doporučila mi také bylinky, které mi pak přijdou poštou. Jinak se chce zaměřit na léčení mého středu a na krvetvorbu. Je důležité mě uzemnit a stabilizovat, než se budu moci opět spojit se svým vyšším já a já s ní souhlasím.

Závěr návštěvy

Dokonce jsme návštěvu trošku přetáhly. Ještě mi říkala, že kdybych cokoliv potřebovala, tak ať se na ní obrátím. Domluvily jsme termín za měsíc a bylo by fajn, kdybych docházela každý měsíc a koncem roku až budu uzemněná, tak bychom se mohly posunout dál. Musíme na to jít pomalu, abych se zas nerozházela a musíme být obě trpělivé. Líbí se mi ten přístup a jsem spokojená. Odcházela jsem s opravdu dobrým pocitem a těším se na další návštěvu.

Jak dál pokračoval můj náročný den

Rozhodla jsem se po sezení jít na zmrzlinu do nedalekého If cafe, tam mají skvělou domácí. Bohužel ten den zmrzlina nebyla a tak jsme s mamkou pokračovaly tramvají přes centrum na Masaryčku, kde nově otevřeli Kytky od Pepy. Chodím si k nim do Holešovic pravidelně pro čerstvou kytici a tak je už znám a jsem vždy spokojená. Otevřeli novou pobočku právě na nádraží a já byla zvědavá, jak to tam vypadá. Vybrala jsem si krásné růže, karafiátky a frézie a kytice vypadala božsky. Pak jsme zamířily domů opět tramvají a na Palmovce si daly obídek v čínské restauraci. Byla jsem už vyčerpaná a těšila se domů. Přesto jsem byla nadšená, jak jsem to celé zvládla. Byla to moje první cesta do centra po roce a já ji zvládla na výbornou. Víc takových cest. 🙂

Ráda inspiruji svým příběhem. Prošla jsem léčebnou a rozumím pocitům lidí s psychickým onemocněním. Díky své zkušenosti pomáhám lidem pochopit toto téma, které je v naší společnosti stále tabu. Otvírám oči lidem, kteří si myslí, že jsme blázni na okraji společnosti, pomáhám stejně nemocným být silnější a bojovat každý den. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Přečtěte si ukázku z knihy. Jedná se o kapitolu s názvem „Bohnice, pavilon 27“. Toto místo se nazývá také Neklid. Je ke stažení zcela zdarma
  • Nejnovější články
  • Kategorie