Perete se s duševním onemocněním? 

Chcete vědět, co prožívá člověk, který trpí depresí?

Trpí někdo z vašich blízkých panikou, úzkostí nebo mánií?

Máte rádi otevřené příběhy ze života?

Pak jste tu správně. Svým příběhem se snažím inspirovat a předávat naději těm lidem, kteří i přes duševní onemocnění, chtějí žít krásný a smysluplný život. 💛

Díky mému příběhu se také lépe vcítíte do člověka, který si prochází depresí, hraniční poruchou, bipolárkou či panikou a můžete mu být lepší oporou. 💪

📖 Cesta z temnoty mojí duše je určená panikářůmdepresářůmbapíkům a hraničářům. Jejich rodinám, kamarádům a všem, kteří se zajímají o duševní onemocnění. 

V knize se můžete těšit i na praktické tipy, jak pracovat s panickou atakou.

Kniha pojednává o mém soukromém životě a o tom, čím jsem si prošla. Začíná mým dětstvím a je plná vzpomínek na léčebnu. 💊

Prošla jsem si těžkým obdobím, dokázala jsem se však opět postavit na nohy a začít žít. ✌

Veroničina kniha je pro mne ohromující tím, jak hluboce dokázala otevřít svým čtenářům velmi citlivá témata a zážitky z vlastního života. Ač v naší rodině nikdo netrpí hraniční poruchou, byla pro mne velmi přínosná. Snad právě rozjitřenost smyslů dává Veronice schopnost vidět a pojmenovat to, co ostatní lidé zběžně minou, aniž by se zamysleli. Takových míst je v knize hned několik. Míst, na kterých jsem musela odložit knihu a přemýšlet o popisované situaci. Jak bych ji řešila já? Nemáme všichni v sobě zažitá schémata, podle kterých reagujeme? Hodnotíme prožívané situace objektivně, nebo si je ve spěchu kamsi zaškatulkujeme a potom se jen divíme, proč vzniklo nedorozumění? Díky těmto zadumaným prolukám jsem knihu četla několik dní, ačkoli podle počtu stránek by to mohlo být čtení na dva večery. Mohlo. Záleží na každém, co si z knihy che odnést. Veroniko, děkuji Ti
Blankaprůvodkyně nemocných na stránce ŽIVOTbezŽALUDKU.cz
Tato kniha je úžasnou zpovědí ženy, která si prošla různými stádii života, ve kterých bojovala s problémy, které jsou v naší společnosti označovány jako psychické a není na ně stále nahlíženo příliš pozitivně. Přesto se jedna o stavy, které zažívá mnoho lidi a proto jsem velmi vděčná za Veroničinu knihu, ve které popisuje celý svůj život od dětství, přes pobyt v psychiatrické léčebně až po současnost, a která může mnoha lidem pomoci na jejich cestě, protože z každé tmy vede cesta ven za světlem 🙂 Veroniku znám osobně a cením si jejích zkušenosti, přátelství a přístupu jaký k životu, a ke své diagnóze má. Neustále na sobě pracuje, zlepšuje se ve všem co dělá a ukáže vám že stejně tak můžete i vy ❤️
Hankaúčetní
Společně s kolegyní Šárkou jsme byly osloveny a měly tu čest podílet se na vzniku Veroničiny knihy. Osobně mi přijde velice obdivuhodné vyjít se vším tím, co Veronika v knize popisuje, na světlo. Svým příběhem může inspirovat tisíce dalších lidí, kteří si procházejí, nebo prošli, něčím podobným, a zaujmout tak k tomu jiný postoj. Pevně věřím, že si kniha najde své čtenáře a přeji jí, ať doputuje k těm, co ji skutečně potřebují.
Markétakorektorka

Pro koho je kniha určená?

 • Kniha je pro Vás, pokud chcete žít svůj život a ne jen přežívat.
 • Pokud chcete na sobě pracovat. 💪 Zde naleznete několik tipů, které mně osobně zabírají.
 • Chcete se inspirovat a motivovat příběhem, který Vás chytne za srdce i duši?
 • Chcete se vžít do situace člověka, který trpí duševním onemocněním, abyste ho lépe pochopili? 👩‍❤‍💋‍👨

Pro koho kniha není určená a koho by její obsah zklamal

 • Čtenáře, kteří hledají univerzální návod na duševní onemocnění.
 • Čtenáře, kteří hledají jen odborné texty a teorii.
 • Čtenáře, kteří hledají jen senzaci v tématu Bohnice a léčebny.

Přeji si skrze tuto knihu předat Vám a Vašim rodinám

 • Je cesta, 👣 jak se cítit lépe ...
 • Nejste v tom sami ... 👫
 • Život stojí za to žít ...
 • Nebojte se na sobě pracovat ...🙏

Pár slov o Veru

Jmenuji se Veronika a je mi 30 let. Když mě potkáte na ulici nebo v kavárně, jsem normální usměvavá holka, 🌞co zapadne v davu. Jsem plná života, je mi hezky, ráda fotím přírodu, mám e-shop LACASPORT, maluji obrazy a vyrábím šperky.

Nikdo by nepoznal, že mi byla diagnostikována schizoafektivní porucha smíšeného typu, bipolární porucha, hraniční porucha, úzkostná porucha, panická porucha a agorafobie. Před pár lety jsem se dostala do léčebny v Bohnicích pro manickou epizodu s bludy, strávila jsem tam dva měsíce a co mě pustili, rozjela se mi panika, a já se zavřela v bytě. 🤫

Četla jsem knihu před více jak měsícem a stále mi z jednotlivých slov a vět běží mráz po zádech. Velký respekt Tobě, Veru, že jsi o tom všem byla schopná tak otevřeně promluvit. Jsi moc šikovná a postupuješ vpřed po cestě za uzdravením. Nikdo nikdy neví, kdy ho něco takového potká a doslova se nám z vteřiny na vteřinu změní celý život. Je těžké učinit rozhodnutí a brát vše jako výzvu a lekci, která nás má poučit a posunout dál. Ale stojí to za to, brát věci tak jak jsou a věřit, že se staly tak jak měly a jedině k našemu dobru. To ale pochopí právě ten, který si životní změnou již také prošel. Přeji Ti, ať brzy získáš zpět svou rovnováhu. Ještě dodám můj oblíbený citát: „Náboženství je pro ty, kteří se bojí pekla. Spiritualita je pro ty, kteří v pekle už byli.“
Ivetamalířka
Tuhle upřímnou a otevřenou zpověď doporučuji všem, koho zajímá pozadí psychických onemocnění, sami se s nějakým potýkají, nebo mají někoho takového ve svém okolí. Není jednoduché takový příběh sdílet se světem, stigma psychiatrických pacientů je v dnešní společnosti stále hodně znát. Veronika se tohoto úkolu zhostila skvěle. Věřím, že její kniha má moc ukázat lidem, že na to nejsou sami, podpořit je a ukázat jim možnosti, které na své nelehké cestě životem mají. Sama jsem si prošla těžkou úzkostně-depresivní epizodou a opravdu oceňuji, jak se autorka dokázala otevřít. Jsou to totiž chvíle, které většina z nás nikomu přiznat nechce, často ani sobě samotnému. Našla jsem v ní také zajímavé tipy a rady, které určitě využiji. Děkuji ❤
Lenkamaminka na mateřské
Líbí se mi, že Verča vypráví svůj příběh od začátku. Obdivuji její otevřenou zpověď o tom, co všechno zažila. Je příkladem toho, jak nás těžké okamžiky posouvají dále. Ukazuje nám, že překážky se dají zdolat, a když vytrváme, vyhráváme.
Janaterapeutka
Kniha je jedinečná v tom, jak autenticky ukazuje cestu nejen k sebelásce, ale i k tomu, jak se zvednout ze dna. Může být inspirací mnoha lidem, kteří jsou v podobné situaci, anebo mají někoho blízkého v podobné situaci, protože díky knize mohou nahlédnout do světa, který je pro ně neznámý.
LucieAlchymie ženy

Kapitoly

 • 1. Školka a základní škola
  Jak to všechno začalo. Moje první krůčky ve školce, první hezké i nehezké zážitky. Nástup do školy. Školní léta a trable se spolužáky. Příprava na gympl.
 • 2. Gympl
  Nástup mezi dospěláky. Celých 8 let na gymnáziu a první školní lásky nelásky. První náznaky psychického onemocnění a maturita.
 • 3. Vysoká škola 👩‍🎓
  Neúspěšné studium několika vysokých škol a vznik depresí. Trápení se spolubydlícími a neustálá zklamání. Stěhovaní z místa na místo. Hledání se.
 • 4. Deprese
  Naplno rozjeté deprese a myšlenky na sebevraždu. Totální prázdnota na dně studny. Nemám pro co žít. Hrabu se ze dna. Jak jsem překonala deprese.
 • 5. HPO – Bordeline
  Skrytá porucha se projevila. Největší mrcha na světě. Ubližuji si a cítím úlevu. Jsem závislá na přátelích. Není ve mně kousek citu. Černobílé vidění světa. Jak jsem se z toho vyhrabala.
 • 6. Já a marihuana
  Moje první zkušenosti s trávou. Hulila jsem 5 let a pomáhalo mi to na paniku a na spaní. Pak propad a mánie. Jak vnímám marihuanu. Proč jsem už dva roky čistá.
 • 7. Mánie a psychóza
  Jak jsem lítala. První mánie – nevím, co se se mnou děje. Co jsem zažívala a co jsem cítila. Neléčená mánie a psychóza. Jak jsem dopadla. Nevyhnutelná léčebna.
 • 8. Bohnice, pavilon 27 💊
  Nedobrovolná hospitalizace. Jak to vypadá na Neklidu a jak na terapeutickém oddělení. Kompletní popis pavilonu 27. Moje dojmy a pocity. Proč bych Neklid nepřála ani nejhoršímu nepříteli.
 • 9. Úzkosti a panika
  Jsem z léčebny venku. Začínám panikařit. Ataka, úzkosti, agorafobie. Uzavírám se ve svém bytě. Ze všeho mám strach. Jóga a meditace. Poznávám svět kolem sebe.
 • 10. LACASPORT
  Založení e-shopu a moje první práce. Moje práce mě baví a naplňuje. Mám se po léčbě k čemu vrátit. Miluji, co dělám. Proč by práce měla člověka naplňovat a bavit
 • 11. Mám chuť tvořit 🎨
  Jsem rok na neschopence. Začínám malovat a tvořit. Dávám své pocity na plátno. Vůbec si nevěřím. Jsem zničená a zlomená. Necítím se ve svém těle dobře.
 • 12. Teď a tady
  Současnost. Napsala jsem e-book, napsala jsem knihu. Pracuji na sebeúctě, sebelásce a sebevědomí. Zlepšuji se. Daří se mi. S psychiatrem snižujeme léky.

V knize naleznete dvě relaxační cvičení a jedno jógové cvičení.

0
kapitol
0
stran
0
slov
0
ilustrací
Kniha Cesta z temnoty mojí duše
249 Kč
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce viverra dui et dolor tristique, id auctor.
Kniha Cesta z temnoty mojí duše + záložka + symbolická drobnost
Inspirující příběh ze života
Deprese, hraniční porucha, mánie, psychóza, panika a agorafobie
2 relaxační a 1 jógové cvičení
Objednat
Můj osobní příběh v knize Cesta z temnoty mojí duše. Inspirující čtení pro lidi trpící duševním onemocněním, či pro jejich blízké a kamarády. Snažím se prolomit tabu a špatné mínění o lidech trpících duševním onemocněním.
Balíček Kniha + E-book
478 Kč
423 Kč
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce viverra dui et dolor tristique, id auctor.
Kniha Cesta z temnoty mojí duše + záložka + symbolická drobnost
E-book Cesta k mému JÁ, Princip 4S
Řízená relaxace Jak se naladit na svou intuici - Jana Kováříková
Uzdravující meditace
# Bonus Vašek Hromada - rozšíření o 5S
Objednat balíček
Kniha Cesta z temnoty mojí duše inspiruje lidi s duševním onemocněním. Svým velmi otevřeným příběhem ze života předávám naději a svou vírou v lepší zítřky motivuji k práci na sobě. V e-booku najdete tipy a praktická cvičení, která mě pomáhala se z toho dostat.

Nákupem knihy získáte:

 • Knihu s úžasnou pevnou vazbou.
 • Záložku s krásným motivem a nápisem Naděje.
 • Malou symbolickou drobnost.

Garance vrácení peněz

Když do 30. dnů zjistíte, že pro Vás knížka nebyla inspirativní, tak stačí, když se mi ozvete a já Vám vrátím peníze.