Perete se s duševním onemocněním?

Chcete vědět, co prožívá člověk, který trpí depresí?

Trpí někdo z vašich blízkých panikou, úzkostí nebo mánií?

Máte rádi otevřené příběhy ze života?

Pak jste tu správně. Svým příběhem se snažím inspirovat a předávat naději těm lidem, kteří i přes duševní onemocnění, chtějí žít krásný a smysluplný život.

Díky mému příběhu se lépe vcítíte do člověka, který si prochází depresí, hraniční poruchou, bipolárkou či panikou a můžete mu být lepší oporou.

Kniha Cesta z temnoty mojí duše je určená panikářůmdepresářůmbapíkům a hraničářům. Jejich rodinám, kamarádům a všem, kteří se zajímají o duševní onemocnění. 

V knize se můžete těšit i na praktické tipy, jak pracovat s panickou atakou.

Kniha pojednává o mém soukromém životě a o tom, čím jsem si prošla. Začíná mým dětstvím a je plná vzpomínek na léčebnu.

Prošla jsem si těžkým obdobím, dokázala jsem se však opět postavit na nohy a začít žít.

Tato kniha je úžasnou zpovědí ženy, která si prošla různými stádii života, ve kterých bojovala s problémy, které jsou v naší společnosti označovány jako psychické a není na ně stále nahlíženo příliš pozitivně. Přesto se jedna o stavy, které zaživá mnoho lidi a proto jsem velmi vděčná za Veroničinu knihu, ve které popisuje celý svůj život od dětství, přes pobyt v psychiatrické léčebně až po současnost, a která muže mnoha lidem pomoci na jejich cestě, protože z každé tmy vede cesta ven za světlem 🙂 Veroniku znám osobně a cením si jejích zkušenosti, přátelství a přístupu jaký k životu, a ke své diagnóze má. Neustále na sobě pracuje, zlepšuje se ve všem co dělá a ukáže vám že stejně tak můžete i vy ❤️

Hankaúčetní

Společně s kolegyní Šárkou jsme byly osloveny a měly tu čest podílet se na vzniku Veroničiny knihy. Osobně mi přijde velice obdivuhodné vyjít se vším tím, co Veronika v knize popisuje, na světlo. Svým příběhem může inspirovat tisíce dalších lidí, kteří si procházejí, nebo prošli, něčím podobným, a zaujmout tak k tomu jiný postoj. Pevně věřím, že si kniha najde své čtenáře a přeji jí, ať doputuje k těm, co ji skutečně potřebují.

Markétakorektorka

Pro koho je kniha určená?

 • Kniha je pro Vás, pokud chcete bojovat a žít svůj život a ne jen přežívat.
 • Pokud chcete na sobě pracovat. Zde naleznete několik tipů, které mně osobně zabírají.
 • Chcete se inspirovat a motivovat příběhem, který vás chytne za srdce i duši?
 • Chcete se vžít do situace člověka, který trpí duševním onemocněním, abyste ho lépe pochopili?

Pro koho kniha není určená a koho by její obsah zklamal.

 • Čtenáře, kteří hledají univerzální návod na duševní onemocnění.
 • Čtenáře, kteří hledají jen odborné texty a teorii.
 • Čtenáře, kteří hledají jen senzaci v tématu Bohnice a léčebny.

Přeji si skrze tuto knihu předat vám a vašim rodinám.

 • Je cesta, jak se cítit lépe ...
 • Nejste v tom sami ...
 • Bude zase dobře ...
 • Život stojí za to žít ...
 • Nebojte se na sobě pracovat ...

Pár slov o Veru

Jmenuji se Veronika a je mi 30 let. Když mě potkáte na ulici nebo v kavárně, jsem normální usměvavá holka, co zapadne v davu. Jsem plná života, je mi hezky, ráda fotím přírodu, mám e-shop LACASPORT, maluji obrazy a vyrábím šperky.

Nikdo by nepoznal, že mi byla diagnostikována schizoafektivní porucha smíšeného typu, bipolární porucha, hraniční porucha, úzkostná porucha, panická porucha a agorafobie. Před dvěma lety jsem se dostala do léčebny v Bohnicích pro manickou epizodu s bludy, strávila jsem tam dva měsíce a co mě pustili, rozjela se mi panika, a já se zavřela v bytě.

Četla jsem knihu před více jak měsícem a stale mi z jednotlivých slov a vět běží mráz po zádech. Velký respekt Tobě, Veru, že jsi o tom všem byla schopná tak otevřeně promluvit. Jsi moc šikovná a postupuješ vpřed po cestě za uzdravením. Nikdo nikdy neví, kdy ho něco takového potká a doslova se nám z vteřiny na vteřinu změní celý život. Je těžké učinit rozhodnutí a brát vše jako výzvu a lekci, která nás má poučit a posunout dál. Ale stojí to za to, brát věci tak jak jsou a věřit, že se staly tak jak měly a jedině k našemu dobru. To ale pochopí právě ten, který si životní změnou již také prošel. Přeji Ti, ať brzy získáš zpět svou rovnováhu. Ještě dodám můj oblíbený citát: „Náboženství je pro ty, kteří se bojí pekla. Spiritualita je pro ty, kteří v pekle už byli.“

Ivetamalířka

Tuhle upřímnou a otevřenou zpověď doporučuji všem, koho zajímá pozadí psychických onemocnění, sami se s nějakým potýkají, nebo mají někoho takového ve svém okolí. Není jednoduché takový příběh sdílet se světem, stigma psychiatrických pacientů je v dnešní společnosti stále hodně znát. Veronika se tohoto úkolu zhostila skvěle. Věřím, že její kniha má moc ukázat lidem, že na to nejsou sami, podpořit je a ukázat jim možnosti, které na své nelehké cestě životem mají. Sama jsem si prošla těžkou úzkostně-depresivní epizodou a opravdu oceňuji, jak se autorka dokázala otevřít. Jsou to totiž chvíle, které většina z nás nikomu přiznat nechce, často ani sobě samotnému. Našla jsem v ní také zajímavé tipy a rady, které určitě využiji. Děkuji ❤

Lenkamaminka na mateřské

Líbí se mi, že Verča vypráví svůj příběh od začátku. Obdivuji její otevřenou zpověď o tom, co všechno zažila. Je příkladem toho, jak nás těžké okamžiky posouvají dále. Ukazuje nám, že překážky se dají zdolat, a když vytrváme, vyhráváme.

Janaterapeutka

Kniha je jedinečná v tom, jak autenticky ukazuje cestu nejen k sebelásce, ale i k tomu, jak se zvednout ze dna. Může být inspirací mnoha lidem, kteří jsou v podobné situaci, anebo mají někoho blízkého v podobné situaci, protože díky knize mohou nahlédnout do světa, který je pro ně neznámý.

LucieAlchymie ženy

Kapitoly

 • 1. Školka a základní škola
  Jak to všechno začalo. Moje první krůčky ve školce, první hezké i nehezké zážitky. Nástup do školy. Školní léta a trable se spolužáky. Příprava na gympl.
 • 2. Gympl
  Nástup mezi dospěláky. Celých 8 let na gymnáziu a první školní lásky nelásky. První náznaky psychického onemocnění a maturita.
 • 3. Vysoká škola
  Neúspěšné studium několika vysokých škol a vznik depresí. Trápení se spolubydlícími a neustálá zklamání. Stěhovaní z místa na místo. Hledání se.
 • 4. Deprese
  Naplno rozjeté deprese a myšlenky na sebevraždu. Totální prázdnota na dně studny. Nemám pro co žít. Hrabu se ze dna. Jak jsem překonala deprese.
 • 5. HPO – Bordeline
  Skrytá porucha se projevila. Největší mrcha na světě. Ubližuji si a cítím úlevu. Jsem závislá na přátelích. Není ve mně kousek citu. Černobílé vidění světa. Jak jsem se z toho vyhrabala.
 • 6. Já a marihuana
  Moje první zkušenosti s trávou. Hulila jsem 5 let a pomáhalo mi to na paniku a na spaní. Pak propad a mánie. Jak vnímám marihuanu. Proč jsem už dva roky čistá.
 • 7. Mánie a psychóza
  Jak jsem lítala. První mánie – nevím, co se se mnou děje. Co jsem zažívala a co jsem cítila. Neléčená mánie a psychóza. Jak jsem dopadla. Nevyhnutelná léčebna.
 • 8. Bohnice, pavilon 27
  Nedobrovolná hospitalizace. Jak to vypadá na Neklidu a jak na terapeutickém oddělení. Kompletní popis pavilonu 27. Moje dojmy a pocity. Proč bych Neklid nepřála ani nejhoršímu nepříteli.
 • 9. Úzkosti a panika
  Jsem z léčebny venku. Začínám panikařit. Ataka, úzkosti, agorafobie. Uzavírám se ve svém bytě. Ze všeho mám strach. Jóga a meditace. Poznávám svět kolem sebe.
 • 10. LACASPORT
  Založení e-shopu a moje první práce. Moje práce mě baví a naplňuje. Mám se po léčbě k čemu vrátit. Miluji, co dělám. Proč by práce měla člověka naplňovat a bavit
 • 11. Mám chuť tvořit
  Jsem rok na neschopence. Začínám malovat a tvořit. Dávám své pocity na plátno. Vůbec si nevěřím. Jsem zničená a zlomená. Necítím se ve svém těle dobře.
 • 12. Teď a tady
  Současnost. Napsala jsem e-book, napsala jsem knihu. Pracuji na sebeúctě, sebelásce a sebevědomí. Zlepšuji se. Daří se mi. S psychiatrem snižujeme léky.

V knize naleznete dvě relaxační cvičení a jedno jógové cvičení.

cena v prodeji 249 Kč

0
kapitol
0
stran
0
slov
0
ilustrací

Nákupem knihy získáte:

 • Knihu s úžasnou pevnou vazbou.
 • Záložku s krásným motivem a nápisem Naděje.
 • Malou symbolickou drobnost.

Garance vrácení peněz

Když do 30. dnů zjistíte, že pro Vás knížka nebyla inspirativní, tak stačí, když se mi ozvete a já Vám vrátím peníze.