Jak jsem začala psát knihu

Začínám psát a baví mě to

Byl to ode mě smělý počin začít psát knihu, ale věřila jsem, že uspěji. První řádky jsem napsala před pár měsíci a od té doby napíšu pár řádků za týden. Dala jsem si deadline do konce roku, abych se nedostala do časového presu a stresu.

Už dříve jsem psala blog a bavilo mě to, až mě napadlo tomu dát tuhou vazbu a převyprávět celý můj příběh. K tomuto článku mě ponoukla moje kamarádka, která také uvažuje o knize, ale bojí se, aby o to měl někdo vůbec zájem. Já mám také obavy, ale moje se týkají toho jestli to vůbec zvládnu. To jednání s grafikem, tiskárnou a fotografem.

Mám obavy

Rozhodla jsem se totiž, že dám do knihy i moje obrazy a mám strach, aby byly dobře nasvícené a ostré a aby se zkrátka před tiskem nebo během něj něco nepokazilo. Přemýšlela jsem, že se nechám nově nafotit na zadní stranu, protože na přední straně bude můj nejoblíbenější obraz. Takový ten, co zdobí i moje stránky. A ten musí být skutečně dobře nafocený, protože bude na obálce.

Návrh knihy, tedy mého obalu mi navrhla kamarádka Daniela, je to skutečný profík a mě se návrh moc líbí. I s fontem co navrhla. Přijde mi, že k tomu maximálně sedí.

Budu mít dost stran?

Samotné psaní mě baví, jen mám opět obavu, aby to bylo dostatečně dlouhé. Zatím mám jen 25 A4 a bůhví kolik stran to bude, až se to překlopí do knihy. Mám v plánu celkem 11 kapitol. Začne to mým dětstvím, pokračuje pubertou a dospíváním a končí současností a tím, jak se se vším peru.

Zmiňuji období hraniční poruchy, deprese, mánie a úzkostí, proto cílím na hraničáře, bapíky i panikáře. Jejich příbuzné a kamarády a ty, co to bude zajímat. Myslím si, že lidé by o těchto nemocech měli mít informace, a určitě by se o to měli zajímat příbuzní, aby dokázali pochopit, co se děje se členem jejich rodiny a neměli by předtím zavírat oči.

Vydám si ji sama

Rozhodla jsem se pro samonáklad, i když nemám zatím žádnou databázi kontaktů. Možná mi nějaká vznikne z Úspěšného e-shopaře, ale nejsem si jistá, jak moc je chci propojovat. Asi dám ukázku z knihy zdarma, aby se mi nějaká databáze vytvořila …

Kniha bude také v elektronické podobě a v angličtině. Nechám si ji přeložit a budu ji nabízet na Amazonu.

Podle kamarádů by to mohl být hit, když to správně napíšu. Tak doufám, že se mi povede vše poutavě převyprávět a že vše dobře dopadne a budu se moct pyšnit vydanou knihou.

Ráda inspiruji svým příběhem. Prošla jsem léčebnou a rozumím pocitům lidí s psychickým onemocněním. Díky své zkušenosti pomáhám lidem pochopit toto téma, které je v naší společnosti stále tabu. Otvírám oči lidem, kteří si myslí, že jsme blázni na okraji společnosti, pomáhám stejně nemocným být silnější a bojovat každý den. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Přečtěte si ukázku z knihy. Jedná se o kapitolu s názvem „Bohnice, pavilon 27“. Toto místo se nazývá také Neklid. Je ke stažení zcela zdarma
  • Nejnovější články
  • Kategorie