Jsem multipotenciál a užívám si to

Kdo je multipotenciál nebo-li multipotík, jak já jím říkám? 🙂 Zjednodušeně je to opak experta či specialisty na konkrétní oblast/obor a je to vlastně člověk, který umí všechno a nic. Má snad milion zájmů a spíš než hluboká znalost jedné problematiky ho víc baví mít komplexní přehled.

Já konkrétně se všemi svými zájmy se skutečně řadím mezi multipotíky a jsem spíš specialistka na možnosti možností. Dříve jsem s tím měla dost problém, protože jsem si neustále myslela, že se musím pro něco rozhodnout a u toho samozřejmě vydržet. No nedařilo se mi to, takže následoval špatný pocit, že to rozhodnutí bylo špatně, ale že příště to už určitě vyjde.

Náhlá změna? nebo jsem taková odjakživa …

Měla jsem to tak prakticky se vším. Jako malá jsem sekla s gymnastikou, když to přestala být zábava a šlo už jen o soutěže. S volejbalem jsem zas sekla, protože se náš tým rozpadl a nový kolektiv spolu s trenérem mi nesedl. S hrou na klavír jsem sekla, protože mě nebavilo už jen drilovat etudy … atd atd … nikdy jsem v tom neviděla ten potenciál a vlastně možnosti do budoucna. Díky gymnastice a klavíru jsem měla cit pro rytmus, což jsem skvěle uplatnila třeba v tanečních, nebo s kámoškama na diskotéce. Volejbal a další sporty mi zas otevíraly dveře k jakémukoliv aktivnějšímu kolektivu … Nepotřebovala jsem být profík, stačily mi pokročilejší základy, mé nadšení a samozřejmě schopnost rychle se učit mi byla vždy velmi nápomocná.

Když jsem si pak měla vybírat vysokou školu a nějaké to zaměření do budoucna, tak jsem vážně netušila, co si mám vybrat. Takže jsem pak logicky pohořela na ekonomce, kde mě bavil hlavně marketing, ale už jsem nedala zkoušku z IT, protože jsem se to neuměla jen nadrtit … Ideální volbou byl pak pro mne právě ten e-shop, protože tam jsem se mohla fakt mega vyřádit, ale když jsem si nechávala dělat vizitky, jen marně jsem přemýšlela jakou, že to mám vlastně pozici.

Pak jsem rozjela web, napsala knihu, e-book, trička, služby a moje okolí už se fakt začalo ztrácet. Kdykoliv jsem dělala rozhovor a měla se ve stručnosti představit, tak jsem to neměla a dodnes nemám v lásce, protože to nejde. Můžu maximálně vypíchnout, co dělám zrovna aktuálně, nebo to sladit s tématem rozhovoru, ale jinak bývám ztracená … Ono je někdy překvapivé, že mě to všechno baví a mám pořád nové a nové nápady, ale ona ta inspirace je prostě všude kolem. 🙂

Pořád se učím něco nového …

Navíc mě moc baví učit se neustále nové věci a nacházet neustále nové úhly pohledu. Vymýšlení nejrůznějších strategií a taktik je prostě moje.

Jsou to taková ozubená kolečka, která do sebe hezky zapadají. Je to navíc velmi kreativní, což moje dušička miluje a může si hrát. 🙂 Proto jsem vykopla službu, která bude zaměřena vyloženě na strategie a marketing, současně mám i firemní stránku.

Klasické naklikávání e-shopů a webů mě už tolik nenaplňovalo, tak jsem se rozhodla pro změnu. Samozřejmě to své know how dále zužitkuji, ale potřebuji a chci se posunout.

Vnímám, že pokud se člověk skutečně usilovně věnuje osobnímu rozvoji, tak se to pak promítá do všech úrovní jeho života. Nemá pak cenu zbytečně lpět na něčem, co už s námi není v souladu a co nás akorát brzdí. Samozřejmě ten krok vpřed není snadný a občas se nám z toho i zamotá hlava, ale strach nás nesmí stáhnout zpět, když si chceme plnit své sny.

Jsem strategická parťačka pro tvůj eShop. Naučím tě strategicky přemýšlet a provedu tě složitostmi online světa. Focusuji se na výkonnostní marketing a měřitelné výsledky.