Můj příběh

Moje osobní zkušenost s psychickými poruchami.

Velmi otevřený příběh ze života. 📖

Pár slov o Veru ...

Jmenuji se Veronika a je mi 30 let. Když mě potkáte na ulici nebo v kavárně, jsem normální usměvavá holka, co zapadne v davu. Jsem plná života, je mi hezky, ráda fotím přírodu 📷 a celkově jsem v pohodě.

Mám tajemství ...

Nikdo by nepoznal, že mi byla diagnostikována schizoafektivní porucha smíšeného typu, bipolární porucha, hraniční porucha, úzkostná porucha a agorafobie. Před pár lety jsem se dostala do léčebny v Bohnicích pro manickou epizodu s bludy. Strávila jsem tam dva měsíce a co mě pustili, rozjela se mi panika, a já se zavřela v bytě. 🤫

Kdy to začalo ...

Už na gymnáziu jsem byla ta, u které se někde stala chyba, ale první antidepresiva jsem dostala až na vysoké škole, 👩‍🎓 když se mi chtělo umřít. Dostala jsem nálepku Hraničáře, což je podle mě jedna z nejhorších diagnóz, které se špatně léčí.

Následovaly další diagnózy, léčebna a to mě vyřadilo z běžného chodu života.

"Život se mi rapidně změnil, musela jsem zvolnit tempo a změnit veškerá svá nastavení."

🙏

Uzavřela jsem se v bytě ...

Po léčebně jsem se bála vyjít z bytu, takže jsem trénovala 💪 s odpadkovým košem. Nesměla jsem pracovat. Mohla jsem jen psát, a tak vznikla příručka pro začínající e-shopaře. Můj e-book Úspěšný e-shopař, kde jsem mohla zužitkovat, co jsem se naučila o e-shopech. Jeden mám, jmenuje se LACASPORT a rok musel fungovat beze mne.

Také jsem začala psát knihu Cesta z temnoty mojí duše, kterou jsem nakonec úspěšně vydala. Myslím si, že by psychická onemocnění neměla být v naší společnosti tabu

Založila jsem dvě skupiny na FB, kde se snažím pomáhat a inspirovat lidi s duševním onemocněním.

 Každý den je nový den ...

Nevzdala jsem se a vyhrávám. Proto se také cítím skvěle.

Procházka už není problém, cestuji tramvajíautobusem 🚌 nebo metrem. Kafíčkuji v kavárnách ☕ s přáteli a užívám si jejich společnost. Začala jsem tvořit e-shopy a weby pro klienty a moje práce mě neskutečně naplňuje.

Ráda bych inspirovala svým příběhem, tím jak to zvládám a varovala, co se může stát, když člověk nebude poslouchat svoje tělo. Panikáři jsou všude kolem nás a je nezbytné se té panice denně vystavovat. Ani Hraničáři nemusí zoufat, s touto nemocí se dá také pracovat a lze ji zmírnit.

Léky 💊 snižuji pod dozorem lékaře a věřím, že budu brzy bez nich. Nicméně není ostuda si říct o pomoc a léky brát.

Já a média 📺

Na mých stránkách naleznete:

  • knihu 📖 Cesta z temnoty mojí duše
  • e-book Cesta k mému JÁ
  • e-book Úspěšný e-shopař
  • služby - tvořím e-shopy a weby
  • obrazy 🎨 a šperky