Můj příběh

Ráda inspiruji svým příběhem.
Prošla jsem léčebnou a rozumím pocitům lidí s psychickým onemocněním. Díky své zkušenosti pomáhám lidem pochopit toto téma, které je v naší společnosti stále tabu. Otvírám oči lidem, kteří si myslí, že jsme blázni na okraji společnosti, pomáhám stejně nemocným být silnější a bojovat každý den.

Pár slov o Veru ...

Jmenuji se Veronika a je mi 29 let. Když mě potkáte na ulici nebo v kavárně, jsem normální usměvavá holka, co zapadne v davu. Jsem plná života, je mi hezky, ráda fotím přírodu a celkově jsem v pohodě.

Mám tajemství ...

Nikdo by nepoznal, že mi byla diagnostikována schizoafektivní porucha smíšeného typu, bipolární porucha, hraniční porucha, úzkostná porucha a agorafobie. Před dvěma roky jsem se dostala do léčebny v Bohnicích pro manickou epizodu s bludy, strávila jsem tam dva měsíce a co mě pustili, rozjela se mi panika.

 

Kdy to začalo ...

Už na gymnáziu jsem byla ta, u které se někde stala chyba, ale první antidepresiva jsem dostala až na vysoké škole, když se mi chtělo umřít. Dostala jsem nálepku Hraničáře, což je podle mě jedna z nejhorších diagnóz, které se špatně léčí.

Následovaly úzkosti, které jsem si sama léčila trávou a pomáhalo to. Osudným se mi stalo, když jsem ji chtěla vysadit a dostala jsem šok. Pak následoval emoční detox, jóga, změna stravy a já lítala v mánii. Museli mě hospitalizovat a vyřadit z běžného chodu

Život se mi rapidně změnil, musela jsem zvolnit tempo, přestat hulit a změnit veškerá svá nastavení.

Uzavřela jsem se v bytě ...

Když jsem začala mít opět úzkosti, bála jsem se vyjít z bytu, takže jsem trénovala s odpadkovým košem. Nesměla jsem pracovat. Mohla jsem jen psát, a tak vznikl můj e-book Úspěšný e-shopař, kde jsem mohla zužitkovat, co jsem se naučila o e-shopech. Jeden mám, jmenuje se LACASPORT a rok musel fungovat beze mě.

Také jsem začala psát knihu Cesta z temnoty mojí duše, protože si myslím, že by psychická onemocnění neměla být v naší společnosti tabu. Jsem v několika skupinách na FB a neustále mě překvapuje to, kolik lidí trpí panikou, bipolární poruchou, schizoafektivní poruchou a hraniční poruchou a bojí se o tom říct i svým nejbližším.

 Každý den bojuji ...

Nejsme hrozbou pro společnost, často se naopak cítíme sami, když nemáme podporu rodiny a přátel.

Každý den je boj, ale bojuji, nevzdávám se a vyhrávám. Proto se také neustále zlepšuji. Procházka už není takový problém, i malý obchůdek sama zvládnu. Dokonce cestuji i tramvají nebo autobusem.

Ráda bych inspirovala svým příběhem, tím jak to zvládám a varovala, co se může stát, když člověk nebude poslouchat svoje tělo. Panikáři jsou všude kolem nás a je nezbytné se té panice denně vystavovat a bojovat s ní. Ani Hraničáři nemusí zoufat, s touto nemocí se dá také pracovat a lze ji zmírnit.

Kvůli mánii možná budu brát doživotně stabilizátory, ale ani to, když člověk zůstane v remisi a bude zaléčený, není prohra.

U mě na stránkách naleznete ...

  • e-book Úspěšný e-shopař
  • knihu Cesta z temnoty mojí duše
  • obrazy na prodej
  • FB skupinu Na co můžeme být pyšní