Rozhovor – Bachovy esence nejsou černá magie

Jsem moc moc ráda, že tu mám na rozhovor Haničku, která je certifikovaným terapeutem Bachových esencí od roku 2016. Já osobně jsem od ní měla namíchaných několik bachovek na míru a mohu opravdu s klidem říct, že jsou úžasné. V době mých největších panických atak a strachů vycházet ven z bytu, mi byly obrovskou oporou … V tomto rozhovoru se s vámi Hanička podělí o své zkušenosti a její vlastní osobní postřehy.

 

Kde ses poprvé setkala s bachovkami a jak na tebe působily?

Úplně poprvé jsem na ně narazila na Silvestra na přelomu let 2015 a 2016, bylo to asi měsíc a půl po mém zážitku silného nervového zhroucení a vyhoření z práce na pozici účetní. I když jsem se po pár dnech, kdy jsem nebyla schopna fungovat, do práce vrátila a následně se rozhodla pro podání vypovědi s tím, že svou práci řádně předám nové nástupkyni. Měla jsem stále velmi silné úzkosti a panický strach, že toho bude moc a že to nezvládnu, nevěděla jsem, co se sebou a když jsem „náhodou“ narazila na reklamu na Facebooku, věděla jsem, že to je něco, co bych ráda zkusila, protože jsem se za každou cenu chtěla vyhnout chemickým lékům. Bachovky na mě působili velmi pozitivně, začala jsem si o nich hledat více a více informací a byla z nich nadšená. Od začátku jsem je měla za jednoduchý, a především přírodní preparát bez vedlejších účinků, který mi v mé situaci může pomoci, věřila jsem jim a jak se později ukázalo, oprávněně.

Proč ses rozhodla nabízet bachovky?

Po mém osobním zážitku s jejich účinkem, který byl velice rychlý a účinný a pomohl mi překonat stresové období s předáváním práce, které bylo velmi náročné a já ho i tak ustála bez jakýchkoli problémů jsem se rozhodla dozvědět se o této metodě ještě více a udělat si certifikovaný kurz. Tomu napomohlo i vědomí toho, že dále nechci pokračovat ve své stávající profesi, a tak při hledání dalších možných cest padla jasná volba na možnost stát se certifikovaným praktikem BE.

S čím mohou bachovky pomoci? Pro koho jsou vhodné?

V podstatě s většinou „negativních“ emocí a nepříjemných pocitů jako jsou různé strachy, panické ataky, opakující se chyby v životě, nerozhodnost, přehnaný pocit zodpovědnosti, nenávist, pocit méněcennosti atd. Nebo prostě jen pokud člověk není spokojen se svým životem, něco drhne a on vlastně ani neví proč. BE nám mohou pomoci získat nad mnohými situacemi nadhled a pochopit je, případně i změnit naše zažité nefunkční vzorce chování, postoje získané z dětství, nebo i žít v přítomnosti namísto ohlížení se zpět a žití v představách. Těch možností je více, vlastně je jich 38, stejně jako je celkem esencí a každá má svoji specifickou úlohu. Vhodné jsou prakticky pro všechny, včetně dětí a zvířat, nemají žádné vedlejší účinky. Pokud je esence nevhodně zvolená, prostě se jen neprojeví účinek, ale nemá to vliv na nic dalšího.

Jací klienti za tebou nejčastěji chodí?

Kdybych to měla shrnout, tak nejčastěji ženy 😊. Nejčastěji jsou to lidé, kteří na sobě již nějakou dobu pracují, procházejí osobním rozvojem, navštěvují semináře a různé terapie a chtějí svou cestu ještě více podpořit, s nimi se mi i hezky pracuje, protože umí své emoce velmi dobře popsat, více znají sami sebe. Dále mě kontaktují klienti v těžkých životních situacích, se kterými si neumějí poradit. A také připravuji často esence na míru pro zvířátka.

Setkala ses s názorem, že bachovky jsou černá magie? Co si o tom myslíš?

Tedy nepamatuji si, že bych se s tímto názorem, kdy osobně setkala, ale možné je všechno. Rozhodně by mě nenapadlo na BE nahlížet jako na černou magii, protože ta podle mého názoru má za následek negativní výsledek a ten Bachovky nemají, naopak „negativní“ situace je něco, na co působí. Především je důležité si ale uvědomit, že každý člověk je tvůrcem svého života a své reality a z tohoto bodu vycházet. Uvědomit si a přijmout fakt, zodpovědnost, za to, že pocity, situace v životě, případně i nemoci jsem si vytvořil já sám – svým způsobem myšlení a myšlenkami kterým věřím a kterými se řídím, a právě na ty BE ve svém prapůvodu působí. Tím, že změníme myšlení a způsob, jakým na věci nahlížíme, změní se i náš pocit. Nemyslím si, že cílem černé magie je cítit se lépe a spokojeně ve svém životě 😊

Máš nějakou zajímavou historku z „natáčení“, kterou můžeš sdílet?

Záludná otázka… když nad ní přemýšlím, tak nejzajímavější mi přijde efekt mé cesty s BE, protože mi byly velkou zkouškou v otázce mého způsobu a motivace k pomáhání druhým lidem. Ze začátku byl ve mně i přes upozornění lektorky velmi silný pocit „zachraň koho můžeš“ a měla jsem potřebu je „cpát“ komukoli, kdo o ně ani neměl zájem, ale měl „problém“. Nejspíš proto mi to ani ze začátku moc nešlo, vše se rozeběhlo až ve chvíli, kdy jsem toto uvolnila a přestala tyto věci dělat. Dále také vyléčily moji představu, že budu pro ženu, která se mi stala terapeutkou BE na začátku mé cesty konkurencí a že se ne mě bude určitě zlobit a že dělám něco špatného, když jí lezu do zelí 😊. Když jsem totiž sdílela mé webové stránky jedné skupině žen podnikatelek na Facebooku, byla ona jedna z prvních, kdo mi gratuloval a vyjádřil radost nad tím, že tuto metodu šířím dál. Vtipné bylo, že jsem vůbec netušila, že ona je v té skupině také, proto to pro mě bylo velké překvapení, a především krásné vymanění se z mých představ.

Moc děkuji za rozhovor, dáš nám nějaké odkazy na sebe? Případně, kde se mohou lidé objednat k tobě na konzultaci?

Určitě mě mohou kontaktovat přes moji FB Fanpage: Odkaz ZDE – Bachovky s Hankou FB

Anebo přes webovky: Odkaz ZDE – Bachovky s Hankou web

Napište, nebo zavolejte, budu se těšit na spolupráci ❤

Tagy:
Inspiruji svým příběhem. Prošla jsem si temnou nocí duše, ale nyní již kráčím po jiné cestě. Od zmatené dívenky s pěti diagnózami k odvážné a silné ženě podnikatelce. <<< k mému příběhu tudy >>> Na svém blogu sdílím střípky ze svého života, své myšlenky a názory. Specialistka na možnosti možností. Energetická roztleskávačka a každým coulem Multipotenciálka se smyslem pro celek i pro detail.
Komentáře