Transformace, aneb může se člověk změnit?

Mohu se změnit? No jasně 🙂

Občas narazím na lidi, kteří nevěří, že se člověk může změnit. Jakmile jim vylíčím svůj příběh, tak se zamyslí a pak mi řeknou, že mě okolnosti donutili změnit se. Lidé se normálně jen tak nezmění. Je to skutečně tak? Potřebujeme od života nakopat do zadku, abychom se změnili?

Já ve změnu věřím. Věřím, že lidé se skutečně změnit mohou, když chtějí a pracují na sobě. A ano, občas je to vlivem nějaké události a nemusí to být nutně jen nemoc. Může to být třeba vlivem těžkého rozchodu, či rozvodu. Můžeme potkat osudového člověka, který nás změní. Těch důvodů je x, ale ta změna je fakt možná.

Magické datum

Už si nejsem jistá, kdy ta transformace začala. Nicméně kdybyste mě znali před šesti lety, nevěřili byste, jaká jsem byla. I když vlastně na jedno datum si pamatuji. 24.11.2013. Bylo mi 24 let a já poznala jednoho muže. Kdo jste četli mou knihu, ano byl to Martin. Naše první rande. Od toho večera už nic nebylo, jako předtím. Do žil se mi vlila krev, do mého srdce vstoupila láska a můj život dostal smysl. Nikdy na tohle datum nezapomenu a nikdy ho nepřestanu oslavovat. Den, kdy se mi začal měnit život.

Bylo to to období, kdy se zrodila myšlenka založit e-shop. Také to bylo období, kdy jsem nastoupila na svou první skupinovou terapii. Také to bylo období, kdy moje myšlenky na ubližování si postupně odeznívaly a také to bylo období, kdy jsem si uvědomila, že mám nějakou hodnotu a za něco stojím.

Možná si říkáte, že to už dávno víte, že za něco stojíte a jste vlastně šikovní, ale já si to nemyslela. Bylo to doba temna a těžkých depresí. Jakožto hraničář jsem byla lapená se svém černobílém světě. Šeď, zima a strach. Bylo nevyhnutelné, abych si do svého života přitáhla Slunce v podobě charismatického Martina.

Vystrašená, ale ne zlomená

Pak to šlo ráz naráz … E-shop se začal rozjíždět, další terapie a průvodci životem, snižování léků … Vše vypadalo růžově a dobře, ale zastihla mě moje závislost na trávě. Myslela jsem si, že to zvládnu a prostě přestanu a bum! Psychospirituální krize jako vyšitá, hospitalizace a pobyt na neklidu, pak terapeutické a už jsem byla zase ve svém bytě. Co teď? Jak dál žít? Prásk! Panika, ataky, agora a už jsem se bála vystrčit nos.

Zase jsem se sbírala ze dna, ale bylo to jiné než v ten osudný den. Nějak jsem věděla, že to zvládnu, že jsem silná. Nebyla jsem zlomená, jen vystrašená. Trénovala jsem a trénovala a teď si chodím po světě a vyprávím svůj příběh.

Následovaly kurzy Alchymie ženy, Škola sebelásky, začala jsem chodit na kvantovou terapii. Mám za sebou tři vernisáže a namalovala jsem asi 40 obrazů. Rozjela jsem podnikání, tvořím e-shopy a weby pro klientky, napsala jsem knihu, 2 e-booky a chystám workshopy. Kurz Copykiller, Zákony Bohatství, Podnikání z pláže, Úspěšná a odpočatá …. jeeee musím se nadechnout. 🙂

Kdyby mi někdo před šesti lety řekl, že budu úspěšná a šťastná podnikatelka, tak bych kroutila hlavou. Tak jak je možné, že lidé nevěří ve změnu a osobní růst? Pokud někdo z Vašich blízkých nevěří, dejte mu přečíst tento článek.

Není to ze dne na den, je to proces, je to vývoj, ale změna je skutečně možná.

Inspiruji svým příběhem. Prošla jsem si temnou nocí duše, ale nyní již kráčím po jiné cestě. Od zmatené dívenky s pěti diagnózami k odvážné a silné ženě podnikatelce. <<< k mému příběhu tudy >>> Na svém blogu sdílím střípky ze svého života, své myšlenky a názory. Specialistka na možnosti možností. Energetická roztleskávačka a každým coulem Multipotenciálka se smyslem pro celek i pro detail.
Komentáře