Veru má narozeniny

Mám narozeniny

Včera jsem oslavila svoje 29té narozeniny. Celý den jsem si parádně užila, vstávala jsem už v devět hodin a cítila se plná energie. Neměla jsem žádnou práci, a tak jsem mohla lenošit doma. Venku příjemně pršelo a vzduch byl čerstvý, což já mám moc ráda, stejně se mi nikam nechtělo. Už od rána mi chodila přání na Facebook a sms od rodiny, takže jsem měla prostor odepisovat. Našla jsem si pár beta čtenářů z řad přátel a ve skupině „Odstartujte svoji knihu“ a rozeslala jsem rukopisy. Byla jsem zvědavá jestli někdo bude takový rychlík a ještě ten den mi napíše zpětnou vazbu a zadařilo se. Dvě bety to přečetly jedním dechem a byly moc nadšené a já také. Rukopis se moc líbil a prý taková zpověď na trhu chybí, takže bych mohla zaplnit prázdné místo.

 

Potřebuji tým

Tu knihu netvořím jen já, našla jsem si fotografku, která nafotí moje obrazy, jako ilustrace. Pakgrafičku, která to překlopí do podoby, která pak půjde do tisku. Korektorku, která mi opraví gramatické chyby a nakonec ještě jednu paní, která mi vytvoří e-knihu. Už mi tvořila e-book a byla moc šikovná. Teď jsem se rozhodla dát si měsíc dva na mírné úpravy a vymýšlení názvu, protože VLmystory je pouze pracovní název. Jinak do textu už nechci nijak rapidně zasahovat, myslím, že takhle je dobrý. Chci také dát ukázku ke stažení zdarma a bude to kapitola o Bohnicích, konkrétně „Bohnice, pavilon 27“, kde jsem strávila celé dva měsíce. Myslím, že by to mohlo být chytlavé a takové šokující téma.

Dostala jsem dáreček

Zaobírám se převážně knihou, ale nezapomínám také na e-shop a osobní život. S mojí nejlepší kamarádkou jsem oslavila narozeniny den předem a dostala jsem od ní krásný polštářek s moc milým textem. Překonala jsem svůj strach a byla jsem s ní v restauraci na večeři, kde jsem si dokonce vychutnala skvělé jídlo. Pak jsme šly do mého bytu na šampíčko a povídaly si. Moje spřízněná duše mi na deset dní odlétá do Egypta, tak jsem si jí chtěla ještě pořádně užít. V neděli máme rodinou oslavu a já jsem zvědavá, jak všechny nacpu do svého malého bytu. V nedaleké kavárně jsem objednala malinový cheesecake a půjdeme společně ještě na oběd. Přesně v den mých narozenin u mě zazvonil kurýr s překrásnou kyticí a já brečela dojetím a překvapením, to jsem skutečně nečekala. Na letošní narozeniny jsem se velice těšila a na tu 29tku jsem si rychle zvykla.

Mamka dorazí o den dřív a půjdeme spolu plavat a nakoupit. Nákupy ještě sama nedávám, a učím se zvládat sportovní aktivity. Doma cvičím stále na orbitracku a pokouším se o jógu. Zaujal mě pozdrav Slunci a cvičím ho každý den, několikrát za sebou. Plavání trénuji s mamkou, chodíme do nedalekého Stepu i do vířivky, ale tentokrát bychom rády zkusily plavání v centru, tak jsem zvědavá jestli úzkost nezvítězí a my nepůjdeme opět do Stepu. Jinak se snažím úzkosti držet v normě.

Bipolární epizody stále nemám a jsem v remisi už rok a dva měsíce. Zapsala jsem se do kurzů Sebelásky a SebeVědomé ženy a čerpám nové a praktické informace. Stále na sobě pracuji a práce se vyplácí, cítím se skvěle. Doufám, že mi to vydrží co nejdéle a svůj pozitivní přístup předám i v knize. Moc se těším na to, až ji budu držet v ruce a bude na ní moje jméno.

Ráda inspiruji svým příběhem. Prošla jsem léčebnou a rozumím pocitům lidí s psychickým onemocněním. Díky své zkušenosti pomáhám lidem pochopit toto téma, které je v naší společnosti stále tabu. Otvírám oči lidem, kteří si myslí, že jsme blázni na okraji společnosti, pomáhám stejně nemocným být silnější a bojovat každý den. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • Přečtěte si ukázku z knihy. Jedná se o kapitolu s názvem „Bohnice, pavilon 27“. Toto místo se nazývá také Neklid. Je ke stažení zcela zdarma
  • Nejnovější články
  • Kategorie